12 listopad 2021

Zachodniopomorskie: od początku roku ponad 20 tys. mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych

"Tylko w tym roku zachodniopomorscy policjanci nałożyli ponad 20 tys. mandatów karnych za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych” - przekazał w piątek komendant wojewódzki policji w Szczecinie. Do sądu skierowano też kilka tysięcy wniosków o ukaranie.
REKLAMA

"Tylko w tym roku zachodniopomorscy policjanci nałożyli ponad 20 tys. mandatów karnych, skierowali kilka tysięcy wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli kilka tysięcy osób za nieprzestrzeganie wprowadzonych zasad sanitarnych" – przekazał w piątek komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński.

Wskazał, że 90 proc. przypadków dotyczyło nieprzestrzegania obowiązku noszenia maseczek.

"Zdiagnozowaliśmy dwa obszary, które w naszym przekonaniu mogą powodować wzrosty zakażeń – galerie handlowe i środki transportu publicznego" – podkreślił Trawiński.

Jak dodał, w przyszłym tygodniu zaplanowane jest spotkanie z zarządcami galerii handlowych, by współnie zaapelować do klientów o przestrzeganie zasad sanitarnych i egzekwowanie obowiązku noszenia maseczek.

"Zaproponujemy takie rozwiązanie trochę prewencyjne, a trochę profilaktyczne związane z możliwością darmowego rozdawania przy wejściu do tych sklepów maseczek ochronnych" – dodał Trawiński.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 777 nowych zakażeniach koronawirusem w Zachodniopomorskiem. Region jest pod tym względem na siódmym miejscu w kraju. (PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gryficach