16 listopad 2021

Zachodniopomorskie: dodatkowych 258 łóżek covidowych w ciągu najbliższego tygodnia

Zdjęcia autorstwa Gnangarry/CC O 2,5 AU/https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/au/deed.en
Dodatkowe 258 łóżek dla pacjentów z COVID-19 ma zostać uruchomionych w ciągu najbliższego tygodnia – poinformował we wtorek centrum prasowe wojewody. Dotyczy to szpitali m.in. w Szczecinie, Goleniowie i w Kołobrzegu.
REKLAMA

"Od początku pandemii planujemy i prowadzimy działania związane z zapewnieniem dostępności łóżek szpitalnych dla pacjentów z koronawirusem tak, aby wyprzedzać wzrost liczby hospitalizacji" – przekazał we wtorek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Do czterech szpitali w Szczecinie trafi łącznie 191 łóżek. Pozostałe zasilą placówki w Goleniowie (15), Dębnie (10), Kołobrzegu (15) i Szczecinku (27).

Od 23 listopada zmieni się też organizacja w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie.

"Pacjenci leczeni w 109 Szpitalu Wojskowym zgodnie z planem leczenia będą w najbliższym czasie wypisani do domów. Pozostali zostaną przetransportowani do innych szpitali, gdzie będzie kontynuowany proces ich hospitalizacji" – przekazał we wtorek komendant 109 Szpitala Wojskowego płk Krzysztof Pietraszko.

Dodał też, że "od dziś karetki nie przywożą do szpitala nowych pacjentów oraz do odwołania wprowadzony został zakaz odwiedzin".

Od września były one możliwe przy spełnieniu ściśle określonych warunków, np. dla osób zaszczepionych czy z ważnym, ujemnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2.

Możliwy będzie wstęp do pracowni i laboratoriów, które są w głównym budynku szpitala, tj. pracownia medycyny nuklearnej i RTG oraz zespół pracowni medycyny laboratoryjnej. Będą one pracowały jak dotychczas.

Do pracowni prowadzi osobne wejście i będą one odizolowane od covidowej części budynku szpitala. Normalnie pracować będzie także przychodnia stomatologiczna usytuowana w odrębnym budynku przy ul. Piotra Skargi.

W ciągu najbliższych dni pod kątem leczenia pacjentów z koronawirusem przygotowane zostaną oddziały szpitalne, wyznaczone strefy czyste i brudne oraz ścieżki komunikacyjne.

Już dwukrotnie – jesienią 2020 i wiosną 2021 r. – szpital wojskowy był placówką covidową. Przez ten czas przyjął ponad 900 pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia podało o 672 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Zachodniopomorskiem. Łącznie w regionie hospitalizowanych jest 643 pacjentów.(PAP)

Autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gryficach