11 maj 2022

Nowa gryficka oczyszczalnia ścieków

zdjęcie: Nowa gryficka oczyszczalnia ścieków / pixabay/2224933
Ponad siedemset tysięcy złotych dofinansowania otrzymała Gmina Gryfice na przebudowę oczyszczalni ścieków w Trzygłowie, nad którą prace zakończono 25 kwietnia 2022.
Inwestycja ta, realizowana od czerwca ubiegłego roku kosztowała 1 471 080,00 zł. W tym dotacja ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wyniosła 761 014 zł.

Przedsięwzięcie przeprowadzono w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja typu: „Gospodarka wodno – ściekowa” pn. „Przebudowa oczyszczalni ścieków w Trzygłowie w zakresie wymiany urządzeń – Gmina Gryfice”. Inwestycja nie tylko poprawi jakość życia mieszkańców gminy, ale przełoży się na widoczny efekt ekologiczny, poprawiając normy emisji ścieków oczyszczonych.

Przebudowa została dofinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.