9 marzec 2023

Areszt dla 29-latka za kradzieże i kradzieże rozbójnicze

zdjęcie: Areszt dla 29-latka za kradzieże i kradzieże rozbójnicze / pixabay/429638
Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował tymczasowy areszt dla 29 latka podejrzewanego o dokonanie dwóch kradzieży rozbójniczych oraz kradzieży zwykłej i kradzieży zuchwałej. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 4 marca br. w godzinach popołudniowych, dyżurny Policji w Gryficach otrzymał zgłoszenia o młodym agresywnym mężczyźnie, który w krótkich odstępach czasu miał dokonać szeregu kradzieży w sklepach na terenie miasta. Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą.Do zdarzenia doszło w sobotę 4 marca br. w godzinach popołudniowych, dyżurny Policji w Gryficach otrzymał zgłoszenia o młodym agresywnym mężczyźnie, który w krótkich odstępach czasu miał dokonać szeregu kradzieży w sklepach na terenie miasta. Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą.

Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów przemysłowych i w sposób zuchwały dokonał kradzieży artykułu dla zwierząt.

W kolejnym sklepie ten sam sprawca dokonał kradzieży wyrobów tytoniowych, a następnie opuścił sklep. Gdy sprzedawca próbował odebrać sprawcy skradzione rzeczy, ten zagroził mu pobiciem.

Po dokonanej kradzieży młody mężczyzna wszedł do kolejnego sklepu i ukradł artykuły spożywcze. Pracownik sklepu i w tym przypadku podjął próbę ujęcia sprawcy kradzieży i odebrania skradzionego mienia, jednak napastnik zagroził mu pobiciem przy użyciu butelki po piwie.

W wyniku prowadzonych czynności i dokonanych ustaleń policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Gminy Gryfice.

29 -latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczych, kradzieży i kradzieży zuchwałej.

Jak ustali funkcjonariusze swój przestępczy proceder 29 -latek rozpoczął w nocy z 3 na 4 marca, wchodząc do magazynu jednego ze sklepów nocnych na terenie Gryfic i dokonał kradzieży alkoholu o wartości ponad 1000 zł.